Liitumine
Klubikaart
Liikmed
Galerii
FOORUM
Calibra pilte
Lingid
Tehniline
Ajalugu
Downloads
Brozüür
Kontakt

     

1989
Siit algab ühe vapustava auto lugu.

Opel Calibra

     
1989
Frankfurdi Autoshow`l esitles Opel oma täiesti uut kupeed. Need, kellel õnnestus seda autot näha, rääkisid üllatavaid lugusid. Nad rääkisid asjadest, mida keegi pole varem näinud - elegantsus kuid samas ka palju ruumi. Ja seda kõike koos uudse tehnika ning soodsa hinnaga. Uus nimi oli sündinud....Calibra.
     
1990
Ka aerodünaamilised autod võivad ilusad olla. Üldjuhul on sportautod liiga madalad ja väiksed, ehitatud kahele reisijale ja peaaegu ilma igasuguse ruumita pagasi jaoks. Kuid Calibra on täiesti erinev. Auto on küll sihvakas, kuid vaatamata sellele on seal piisavalt ruumi neljale täiskasvanule ja 300 liitrile pagasile. Calibra edu võtmeks on "lõbu+ funktsionaalsus" faktor. Tänu sellele müüdi juba esimesel tootmisaastal üle 29 431 auto.
     
1991
Calibra edu oli suurem kui keegi oleks osanud oodata. Nõudlus auto järele oli suurem kui Opeli võime neid toota. 1991 aastal toodeti rekordilised 67 443 autot. Selle asemel, et nautida Calibra edu, mõtles Opeli meeskond Calibrale aina uusi arendusi juurde. Opeli tehnikud kasutasid oma imelist juhtimisoskust, et muuta Calibra Opeli tugevuse sümboliks. Calibra Turbol on turbo ülelaadimisega 4 silindriline mootor (150 kW, 205 hj), 6 käiguline käigukast ja nelja ratta vedu. Tippkiirusega kuni 245 km/h suutis Opel tungida ka turuosani, mis oli senini saavutatav ainult sellistele eksootilistele sportautodega nagu Ferrari ja Lamborghini.
     
1993
Calibra klassikaline disain inspireeris ka individualiste. Opeli disainerid pöörasid ka neile tähelepanu ning tutvustasid nn "Color Edition`it", mis kujutab endast kupee eriliste värvidega versiooni. Interjööris kasutati uut ja värsket väljanägemist ning luksuslikku nahka. Samuti disainiti sellele mudelile uued veljed. Kuigi seda autot oldi selleks ajaks juba palju nähtud, ei muutunud see siiski kellelegi jaoks igavaks.
     
1994
Viiendaks tootmisaastaks oli Calibra pere veel suurenenud. Opeli esimene V6 mootor pandi just kupeele. 2.5 liitrise V6 mootori väändemoment võimaldab suurepärast töövõimet. 125 kW (170 hj) Calibra saavutab kiiruse 0…100 km/h kõigest 7,8 sekundiga. V6 avas ka uue vähem saastavate ECOTEC mootorite ajastu ning uus 100 kW (136 hj) 2,0 liitrit 16V mootor asendas senini tootmises olnud 85 kW 8V versiooni.
     
1994
Kuna ka konkurendid hakkasid tootma Calibra sarnaseid kupeesid ning turg oli nendest küllastumas reageeris Opel sellele uue imetlusväärse kupee valmistamisega. Calibra väikevend oli sündinud. Masinale pandi nimeks Tigra ja seda tutvustati Opeli huvilistele 1994 aasta oktoobris. Juba oma esimesel tootmisaastal müüdi Tigarat üle 68 000 eksemplari.
     
1996
Tootmise lõpule lähenev Calibra tõestas taaskord oma tugevust tulles motospordi meistriks. Uus 500 hobujõuline 4x4 V6 mootor kindlustas Calibrale Saksa DTM meistrisarjas 9 võitu. Hooaja lõpuks oli Manuel Reuter sarja võitja ning tehasemeeskondade arvestuses kuulutati võitjaks Opel. Kas oleks veel paremat võimalust hüvastijätuks?
     
1997
Isegi kõige edukamad ja ilusamad autod võetakse ühel hetkel tootmisest maha. Calibra jaoks jõudis see hetk kätte 1997 aastal. Selleks ajaks oli toodetud juba 238 647 Calibrat. See andis veelkord tunnistust tõsisest huvist sellise disaini vastu. 1991 a. pidi Opel avama Soomes isegi lisatehase, et rahuldada ülisuurt nõudlust selle auto vastu. Juba ammu enne tootmise lõpetamist 1997 aasta suvel oli selge, et Hr Erhard Schell`i elegantne disain on muutunud klassikaks.
     
1997
See aasta oli lõpuks Calibrale, kuid alguseks uuele kupeele Opeli mudelivalikus. Tigra kompaktse 2+2 kupeega jätkab Opel unikaalsete lahenduste pakkumist. Tigral on olemas nii auhinda väärt stiil kui ka disain. Samas on tal ka piisavalt vaba ruumi, mida kasutada. Ja seda kõike väga soodsa hinnaga. On selge, et ka Tigra jätab autode ajalukku oma jälje.

     
     

Calibra Club Estonia | Copyright© 2004 | www.CalibraClub.ee | info@CalibraClub.ee

 

Varuosad Calibrale

mtechnik
GPL license
Lehe genereerimine: 0.11 Sekundit