*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Pühapäev Apr 28, 2024 1:51

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimus vöimu kohta.
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 10:20 
Mure selline,et plaan vöimu osta,kuid ei ta milline oles selline suht norm.Vaatasin Tartus asuvast akustika kodukalt ja seal on üks 500.- mis teie arvate,kas selline annab midagi juurde?
Aadres on www.akustika.ee

Tänud,kui keegi oskaks nöu anda vöi soovitada,millist calisepanna.

:wink:


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 13:37 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
sa hakkad valest otsast pihta, kõiksepealt tuleb sul välja vaadata kõlarid, siis vaata mis neid liigutada suudaks..

juurde annab ta kindlasti, kui on normaalsed kõlarid, juustudele pole mõtet taha panna, egas s... saia ei tee

Üldine soovitus oleks selline, et vaata kõlarite rms võimsust, ning selle järgi vali ligilähedane võim, kui valid liiga lahja ei saa effekti, kui liiga võimsa siis pole hullu kui eriti üle ei pinguta, kui pingutad siis hakkad uusi kõlareid ostma..

ühesõnaga anna meile teada mis asjad sul seal sees on, kui originaal kõllid siis minu arvates ei ole mõtet raha raisata..


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: No nii
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 15:18 
originaalist pole midagi alles.Taga kate sees on suur 500 köll ja kaks 350 veel.Lisaks neile ees kaks ovaali ka kuskil 300 saja ringis .Mis arvad kas liiga palju? :cry:


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 15:35 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
kunagi pole liiga palju, nyyd pead sa mõtlema kas teha nii, et panna neljale kõllile eraldi võim ja subbikale eraldi või ostad kohe sellise võimu millel 4x miskit+ 1x midagi, ehk siis 5 kõlari jaoks

teiseks kas sa võtsid need numbrid lambist või ikka tead mis seal sees on?? lambikast ei ole kasu:
(minu arvates esimesed ei saa sul olla rms 300W) arvestades seda et käib maki tagant

mina esialgu teeks sinu asemel nii:
esimesed paneks otse maki taha (siin jällegi probleem et mis makk on)
tagumised ovaalid läbi võimu, subbakas paneks läbi eraldi võimu- sillates

kui esimesi ei jõua makk ära toita siis paneks ovaalidele ja esimestele ühe võimu ning subbakale kindlasti eraldi


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 15:37 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
numbrid vaata kindlast järgi, mis võimsus on, kui on märgitud kaks võimsust siis ainus ja tähtis on RMS on ka mingi pmpo, mis on suht mõtetu praeguses olukorras

ilma täpsete andmeteta on asi mõtetu


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 18, 2005 20:08 
Suur tänu tarvitan su nöu kindlast ja annan teada kuidas tulemus oli.Mak ise Pioneer 4*52w pagassis suur köll eraldi kastis . :wink:


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 1:45 
Eemal
Külaline

Liitunud: Pühapäev Juun 19, 2005 22:29
Postitusi: 1
tere!
vabandust, et võõrasse teemasse trügin aga mul samasse auku küsimus umbes.
et siis praegu on 4 originaalkõlli DEH-P4400R (mosfet 4*50) sabas. plaan oleks panna pagasnikusse kastiga woofer. Arvatavasti tuleb siis selle jaoks seal subwooferi väljundist vedada -> võimu ja sealt -> wooferisse.

subwoofer plaanis panna Rockford Fosgate P18S4
http://www.raituning.ee/shop.php?pid=1119&i=200
või saab sama raha eest midagi paremat?

aga tekkis dilemma võimendi valiku suhtes. Kui võimas (rms) peaks olema selle kõlari nii parajalt ära toitev võimendi? kui ma ostan võimendi ainult ühe kõlari jaoks siis peaks põhimõtteliselt saama ju kanalid sillata ja seetõttu natuke lahjem(odavam) võim osta? või oskate soovitada mõnda konkreetset võiemndit (st siis kas levinumat kasutatut või odavama klassi uut)

tegu mu esimese autoga ja sealt ka natuke imelik küsimus, et kas selle woofri paigaldamiseks pean ma läbi auto vedama uue juhtmepaari, või on kuskil juba varuks olemas mõned?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2005 9:30 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 14:18
Postitusi: 176
Asukoht: Tallinn
Varu juhtmeid seal kuskil küll ei ole. Kõige lihtsam on poes müüjatege konsulteerida. Oskavad vastavalt su rahakoti suurusele soovitada mida vaja ja kui palju :wink:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2005 14:57 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 17:56
Postitusi: 289
Asukoht: Tallinn-Tartu
kuna siin juba teema üleval siis küsin ka ehk miskit :wink:
on olnud kellelgi tegemist legacy la 430 (4seeria ja 500W) võimuga??? asi nimelt selles et kui suur peab olema kast selleks et sealt tuleks korralikku häält? üks oskas öelda et selle võimu jaoks on minul olev kast liiga võike. samas ei oska ka öelda mitme liitrine kast mul on! ehk oskab keegi midagi head pajatada?!


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2005 15:59 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Aug 18, 2005 18:50
Postitusi: 419
Asukoht: tartu
kasti suurus pidavat ikka membraani suurusest olenema ja kuda sa kasti ehitad kas torudega või ilma. 8)

_________________
ajaviiteks: stupidvideos.com ja sul on jälle hea olla.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2005 16:58 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 17:56
Postitusi: 289
Asukoht: Tallinn-Tartu
no tegelikult on mul kast juba olemas, ostsin koos kastiga juba. aga siin tekkis ühega väike küsimus et kas see kast on paras selle võimu jaoks (seda et äkki on väike kast)?! kastis on siis olemas üks toru ja sisu on ka mingi svammi taolise asjaga kaetud.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2005 17:00 
Eemal
Külaline

Liitunud: Pühapäev Veebr 16, 2003 16:15
Postitusi: 407
Asukoht: Tallinn
kui sul võim olemas sis selle järgi valid endale elemendi ja elemendi järgi teed kasti


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2005 17:14 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 17:56
Postitusi: 289
Asukoht: Tallinn-Tartu
nujah, proovin miskit teha!


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 02, 2005 18:52 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 17:39
Postitusi: 137
Asukoht: Norra-Tõrva
kast tehakse ikka elemendi parameetrite järgi.kui on kinnine kast kõlbab 50 liitrit aga invrter kasti puhul mängib olulist rolli nii kasti suurus kui ka toru jämedus ja pikkus :D


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 03, 2005 1:02 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
Nunii sai siis reisilt tagasi naasetud ja vastaks kõigile teie küsimustele.
Tsiteeri:
ga tekkis dilemma võimendi valiku suhtes. Kui võimas (rms) peaks olema selle kõlari nii parajalt ära toitev võimendi? kui ma ostan võimendi ainult ühe kõlari jaoks siis peaks põhimõtteliselt saama ju kanalid sillata ja seetõttu natuke lahjem(odavam) võim osta? või oskate soovitada mõnda konkreetset võiemndit (st siis kas levinumat kasutatut või odavama klassi uut)

Rms on sealilusti kirjas, et ehk siis 150W, ise soovitaks sul osta mingi sillatav, ning sillatuna peaks võimsus olema 200w kanti, siis on sellest maa ja ilm. Sildamisega on ni, et kõik võimud ei kannata sildamist, kui on selline asi lubatud, siis on see ka passis, või manuaalis kirjas, kui ei ole, ei soovita igaks juhuks sillata.
Tsiteeri:
tegu mu esimese autoga ja sealt ka natuke imelik küsimus, et kas selle woofri paigaldamiseks pean ma läbi auto vedama uue juhtmepaari, või on kuskil juba varuks olemas mõned?

Juhtmeid pead ikka vedama jah, egas ei saa ju õhust levida info võimendini: toitejuhe võimule mitte alla 6MM siis on veel vaja signaali kaabel makist võimu, ning viimasena, kuid mitte vähemtähtsana võimu väljalülitus juhe. massi võtad kusagilt ligidalt ja siis ka ikka 6 ruuduse kaabliga.
Tsiteeri:
no tegelikult on mul kast juba olemas, ostsin koos kastiga juba. aga siin tekkis ühega väike küsimus et kas see kast on paras selle võimu jaoks (seda et äkki on väike kast)?! kastis on siis olemas üks toru ja sisu on ka mingi svammi taolise asjaga kaetud.
Sellisest infost vähe kasu, kun helimailmas käivad asjad liitrite ja db-dega. Mõõda kast üle arvuta liitrites mahutavus ja kontrolli bass box proga kas on õged mõõtmed.
Tsiteeri:
kui sul võim olemas sis selle järgi valid endale elemendi ja elemendi järgi teed kasti

kui oled 0 seisus siis hakkaks ikka sellest peale, et ennem on kõlar, siis võimendi ja kast, kast võib ka ennem võimu olla, kuid kasti mõõtmed ei ole lambist võetud, neid ikka arvutatakse, ning kasti mõõtmed on väga tihedas seoses elemendi margi ja omadustega, ehk siis see kast mis mina ehital alpine e seeriale ei sobi teps mitte rockfordi elemendile, ta küll töötab seal kuid täit võlu sa temast ei saa.
Tsiteeri:
kast tehakse ikka elemendi parameetrite järgi.kui on kinnine kast kõlbab 50 liitrit aga invrter kasti puhul mängib olulist rolli nii kasti suurus kui ka toru jämedus ja pikkus

50 liitrit ei ole selline rusikareegel, kuigi enamused hakkavad sealjuures häält tegema jah. Nt. signati rage teeb väga head häält juba 30 liitri juures. Kasti suurus on tähtis ka kinnise kasti juures, inverterig on arvutamist rohkem, lõpptulemus peab olema täpsem ja nauding on suurem, kes ajab eriti head kvaliteeti taga ehitab endale band-bass kasti..
:wink:


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11