*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Reede Apr 19, 2024 21:54

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Istmekatted
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 07, 2009 19:55 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 16:43
Postitusi: 5
Teen oma autole uusi istmekatteid. Esimene algus on juba tehtud, kõrvalistuja istme alumine osa valmis. Nüüd hakkasin seljatoe katet maha nokkima ja krt, raske on. Kas keegi on midagi sellesarnast teinud ja kas tõega on vaja need seljatoe vedrud tagant lahti kakkuda, et katet kätte saada?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Istmekatted
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 07, 2009 20:39 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
Jah, ise just puutusin kokku kõikide istmetelt katete maha katkumisega. Ei saanud aru, mida täpselt küsid, seega seletan kõik lahti.
Ma üritan kirjutada, kuidas mina tegin, aga ma ei usu, et mul väga hästi välja tuleb:

Esiteks tuleb tagant alt selle pulga juurest plastikkinnitustega [1] riie lahti - sealt tulekski alustada. siis avaneb selline vaatepilt:
Pilt
Siis metall"konksud" [2].

Järgmisena tuleb neid ümmargusi metallrõngaid[3] lahti teha, mis riiet kinni hoiavad. Need näed kahe riide vahelt ja hakkad altpoolt lahti võtma. peaksid nendega juba kursis olema.
pildid:
Pilt
Pilt
Nüüdseks saad juba riiet tõmmata ülespoole.
Siis tuleks lahti võtta see kang (millega istet ette lased), see tuleb tõmmates ära(kuid pead selle ümbrise tagant konksud alla vajutama - vaata seda, siis saad aru.

Kui see võetud, siis on taga üleval üks toru[4], vaata selle kinnitusi mõlemalt poolst ja siis saad aru, kuidas ära tuleb.
pilt:
Pilt
Kas sa mõtlesid nende vedrude all pildi peal olevad ? küsimärgiga vedrut? Kui mõtlesid, siis neid mina küll ära ei võtnud !!.

Nüüd jäevad ainult peatoe aukude plastikümbrused. Nendega suht raskusi, mina ei saanud neid korralikult ära. Proovi tagantpoolt käsi sinna alla lükata - on tunda, et on nagu plastiku ääres konksud, kuid ei saa kohe neid üldse alla vajutada (ühe vb saab, kuid teise jaoks pole ruumi.) Ma ühel poolel sain kuidagi väntsudades ja alt lüües lahti (nats katki), kuid teisel ei saanud, läksid alt lüües katki. Siis lõikasin riiet nats katki ülevalt, et kätte saada ja peale pannes, vaatan, mõtlen, mis teen.

Loodame, et oli abi.

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Istmekatted
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 07, 2009 21:14 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 16:43
Postitusi: 5
Jah, tänud -jõudsingi juba ise järeldusele et vedrud asjasse ei puutu. Nüüd nikerdangi juba peatoe aukude kallal.
:) Päris paras tükk tegemist ja alles esimene iste! Aga noh, eks vanaraffa tarkus ütleb ka et kaua tehtud, kaunikene...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Istmekatted
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 07, 2009 21:54 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
konstruktor kirjutas:
Jah, tänud -jõudsingi juba ise järeldusele et vedrud asjasse ei puutu. Nüüd nikerdangi juba peatoe aukude kallal.
:) Päris paras tükk tegemist ja alles esimene iste! Aga noh, eks vanaraffa tarkus ütleb ka et kaua tehtud, kaunikene...

Õnneks tagumised on lihtsamad. :D Lohuta ennast sellega.

Kuid kuidas sa lahendad nende metallrõngaste tagasipaneku ? [need mis riiet istme küljes hoiavad] Neid ju nii palju ja neid oli juba niigi jama ära võtta, tagasi neid on küll suht võimatu/mõttetu panna :P
Ma mõtlesin, et kasutasin neid musta vitsasid(no ma ei tea, kudias nimetada, need plastikklambrid vms, millega saab nt juhtmepundart kinni tõmmata) kokkupanekul, et väikestega tõmban kokku ja lõikan ülejäänd otsa ära.

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Istmekatted
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 0:43 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 16:43
Postitusi: 5
Jah, neid rõngaid ei saanud tagasi mingi väega. Istumiseosal tegi nõnda, et kinnitasin porolooni alla veel ühe jäiga traadi (lõikasin aiavõrgu tüki) pikisuunas sellega mis porolooni sees oli. Siis surusin tugevamat sorti traadi jupid nõnda läbi porolooni, et traat hoiaks kinni istmekatte originaaltraadist, porolooni originaaltraadist ja sellest traadist mis veel porolooni alla sai pandud. Keerasin läbiaetud traadi otsad lihtsalt kõige all keerdu ja pingutasin. Tundub et sai täitsa ponks.
Eks tuleb seljatoel kasutada jah siis kas muud traati või neid asju mis sa kirjeldasid (mõni kutsub neid "nipukateks").


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11