*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Reede Apr 19, 2024 20:29

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 18:42 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2007 22:50
Postitusi: 264
Asukoht: Tartu
TanelT kirjutas:
Tervist.

Kuskil 1 kuu tagasi eemaldasin enda Calibral eelviimase püti (Kutsutakse seda vist resonantoriks), kuna seal olid augud sees ning kolises. Lõikasin selle vahelt ära ning torujupi keevitasin vahele. Selle tulemusena auto hääl veidikene suurenes. Performance poolest aru ei saanud, kas midagi muutus, kuna väljas talv. Autol muidu on Supersport summuti kuni katalüsaatorini.

Niisiis sooviksin teada, mida see autol muudaks, kui Ma eemaldaksin ka katalüsaatori ära? Kas mudab midagi halvemaks/paremaks või kuidagi koormab mootoritööd ? Kuidas häältega on peale katalüsaatori eemaldamist? Kas see autohäälevaljus läheb masendavalt valjuks või ei muutu midagi oluliselt.

Autosummuti ehitus on siis selline:

Kõigepealt püksid, siis tuleb katalüsaator, siis teine pütt (resonantor) ning siis väljalaske pütt + väljalase ise.

Lugupidamisega,
Tanel

Muud ei tohiks midagi olla kui ainult CO enam ülevaatuselt läbi ei saa ja auto peaks ka hakkama paremini edasi liikuma :D rohkem ma küll ei tea


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 20:20 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kui tegemist on 85kw või 110kw siis ei taha kenasti käia kuna sumbutis puudub piisav vastu surve.
Ülevaatuselt ei lähe läbi enam ja keerab lambda peese...
Ühesõnaga need kes ütlevad et hakkab paremini edasi minema lihtsalt ajavad lolli juttu.
Hääl läheb valjemaks sellega petab kõrva ära ja tundub et läheb paremini edasid!
Kui tahad saada paremat häält ja et auto paremini edasi liiguks siis võid panna alla HiFlow katalüsaatori (rahvakeeli rallikati) või kui on tegemist 2.0l mootoriga siis võid alla panna (üle2,5l) mõeldud oma.

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 21:56 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Miks aravad et saab liikselt õhku? Gaasid paigast ära?
Võtab bensiini palju?
Tunduda võib palju, määravad on numbrid mis tulevad sumbutajast!

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 22:41 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2007 22:50
Postitusi: 264
Asukoht: Tartu
110kw mootoril andis küll tunnda kui eemaldada katalüsaator sai tehtud 60mm toru eest taha välja resokas vahele ja tagumine pütt ainult ja väga häasti liikus ja hääled olid ka väga head :D


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 23:56 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Jaan 30, 2003 12:54
Postitusi: 948
Asukoht: Tallinn
Võtame 85 kw algandmed 0-100 10.0s
http://www.calibraklubi.ee/viewtopic.php?t=909&postdays=0&postorder=asc&start=0
projekti lõpuks 0-100 8 sekundit.

teine projekt
http://www.tomstickland.co.uk/astra/mods2/engine/engine.htm
pärast 798 naela kulutamist sai ta oma auto võimsuseks 148bhp mis on alla 110kwse võimsuse ja kiirendus 7.8 mis jääb samuti alla

Miks peaks torujupi vahele panek või vahelt muutmine kuidagigi tunda andma antud mootori puhul??? kui sellest piisaks teeks kõik tuunijad nii ja olekski rahul.
Suure pingutuse ja 10tuhande krooniga suudad sa võita max kaks sekundit. Seda võid sa seljaga veidi tunda.

Kokkuvõte - kui sul sellest parem hakkab võta või terve summuti alt ära või pane kaks tükki - mingit reaalset vahet ei saa olema.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 2:28 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Dets 31, 2008 12:58
Postitusi: 10
Asukoht: calibraklubi.ee
Sega kirjutas:
Kui tegemist on 85kw või 110kw siis ei taha kenasti käia kuna sumbutis puudub piisav vastu surve.
Ülevaatuselt ei lähe läbi enam ja keerab lambda peese...
Ühesõnaga need kes ütlevad et hakkab paremini edasi minema lihtsalt ajavad lolli juttu.
Hääl läheb valjemaks sellega petab kõrva ära ja tundub et läheb paremini edasid!
Kui tahad saada paremat häält ja et auto paremini edasi liiguks siis võid panna alla HiFlow katalüsaatori (rahvakeeli rallikati) või kui on tegemist 2.0l mootoriga siis võid alla panna (üle2,5l) mõeldud oma.



Nu ma ei saanud kirjutamata jätta lihtsalt :D
Uskumatu kust sellised teadmised tulevad....kati eemaldamisega kaob vastusurve ja minek läheb kehvemaks :D
kui sa muud loogikat keeldud uskumast siis vaata tehaseandmeid. ilma kat'ita 8v versioonil on 5 Nm ROHKEM kui katiga versioonil.
xe puhul on vahe 5kw katita vesiooni kasuks.


aga teema algatajale minu arvamus.
Kui sul kat on korras...(st mingit ummistust pole) ei muutu mittemidagi...isegi hääl mitte oluliselt. Kui kat ei ole just kõige paremas korras siis saab minna ainult paremaks.
Aga üv tõesti sa mittekuidagi ilma läbi ei saa


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 2:31 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Dets 31, 2008 12:58
Postitusi: 10
Asukoht: calibraklubi.ee
oliver kirjutas:

teine projekt
http://www.tomstickland.co.uk/astra/mods2/engine/engine.htm
pärast 798 naela kulutamist sai ta oma auto võimsuseks 148bhp mis on alla 110kwse võimsuse ja kiirendus 7.8 mis jääb samuti alla



7,8 ei jää 16v'le alla muideks


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 3:11 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Tõnuri

Minu teada pole tehese poolt toodetudki ilma katideta versioone?

Ja mis selle kati eemaldamisega saavtuab? Ühe tänava kõlbmatu auto mida ei või isegid oma aias käima panna?

Politseile on sponsoreid ikka vaja! :D

Uskumatu ikka mis lollustega inimesed tegeleda tahavad paari kw eesmärgil tänava sõidu autol...
Ma saaks aru et mingi raja auto...
Aga neid näitajaid ei tunne isegid perssega mitte!

Õhutad siin inimesi lollusi tegema... :D

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 3:40 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Juul 06, 2005 15:42
Postitusi: 100
Asukoht: tartu
Kati eemaldamine tähendab väljalaske modimine .....
Kui sa sealjuures ei tegele kaasijaotusega paraleelselt , siis kaotad võimsust .
Mingil hetkel on sisse ja välja klapid samaaekselt avatud ......nüüd , kui sa kaotad vastusurve (eemaldatud /tyhjendatud katid ) jookseseb värske küttesegu sirgelt väljalaskesse =kaotad võimsust ja suurendad kyttekulu .
Vaielge vastu mulle sm. tuunijad :)

_________________
5018973


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 9:23 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Dets 06, 2006 14:49
Postitusi: 59
Asukoht: Tallinn
Sega kirjutas:
Tõnuri

Minu teada pole tehese poolt toodetudki ilma katideta versioone?

Ja mis selle kati eemaldamisega saavtuab? Ühe tänava kõlbmatu auto mida ei või isegid oma aias käima panna?

Politseile on sponsoreid ikka vaja! :D

Uskumatu ikka mis lollustega inimesed tegeleda tahavad paari kw eesmärgil tänava sõidu autol...
Ma saaks aru et mingi raja auto...
Aga neid näitajaid ei tunne isegid perssega mitte!

Õhutad siin inimesi lollusi tegema... :D


Härrale soovitaks sulgpalli mängima hakata, sest see on palju ohutum tegevus kui autod ja lollustega tegelevaid ning lolle inimesi ka vähem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 14:57 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Dets 31, 2008 12:58
Postitusi: 10
Asukoht: calibraklubi.ee
arsi kirjutas:
Kati eemaldamine tähendab väljalaske modimine .....
Kui sa sealjuures ei tegele kaasijaotusega paraleelselt , siis kaotad võimsust .
Mingil hetkel on sisse ja välja klapid samaaekselt avatud ......nüüd , kui sa kaotad vastusurve (eemaldatud /tyhjendatud katid ) jookseseb värske küttesegu sirgelt väljalaskesse =kaotad võimsust ja suurendad kyttekulu .
Vaielge vastu mulle sm. tuunijad :)



esiteks on originaal nuka overlap nii väike, et sealt tulev võimsuse kasv on eriti madalatel pööretel. halvim asi mis juhtuda võib on see, et vääne kolib natuke kõrgemale pöördele ja sellest tuleb ja hobujõudude kasv.
teiseks kat ei oma mingit vastusurve funktsiooni. Otse läbi ja suured sõelad.
kolmandaks miks rallikad otseläbi summi panevad? hääle pärast või? :D
selleks, et selle vajaliku vastusurve sa tekitad ainuükse piisava toru pikkusega, mis on õiges läbimõõdus. Calibra oma on niigi liiga väike.


Sega kirjutas:
Tõnuri

Minu teada pole tehese poolt toodetudki ilma katideta versioone?

Ja mis selle kati eemaldamisega saavtuab? Ühe tänava kõlbmatu auto mida ei või isegid oma aias käima panna?

Politseile on sponsoreid ikka vaja! :D

Uskumatu ikka mis lollustega inimesed tegeleda tahavad paari kw eesmärgil tänava sõidu autol...
Ma saaks aru et mingi raja auto...
Aga neid näitajaid ei tunne isegid perssega mitte!

Õhutad siin inimesi lollusi tegema... :D


vaata kui sinuteada pole siis ju ei ole ka :D:D:D
samamoodi nagu sinuteada kati eemaldamine vähendab võimsust

seda ma ütlesin kohe et ülevaatuselt läbi ei saa....kuna sina selline roheline oled siis pane teine kat veel vahele...siis ju veel väiksemad heitkaasid...kunagi ei saa olla liiga korralik onju ;) ... aga samas ei tohi ju panna teist katti...summuti süsteemi muutmine ja siis saad trahvi nii kui käima paned.
Ise tahab omale 4x4 süsteemi peale panna....arvad et see ei ole ebaseaduslik?


cyclon kirjutas:
Sega kirjutas:
Tõnuri

Minu teada pole tehese poolt toodetudki ilma katideta versioone?

Ja mis selle kati eemaldamisega saavtuab? Ühe tänava kõlbmatu auto mida ei või isegid oma aias käima panna?

Politseile on sponsoreid ikka vaja! :D

Uskumatu ikka mis lollustega inimesed tegeleda tahavad paari kw eesmärgil tänava sõidu autol...
Ma saaks aru et mingi raja auto...
Aga neid näitajaid ei tunne isegid perssega mitte!

Õhutad siin inimesi lollusi tegema... :D


Härrale soovitaks sulgpalli mängima hakata, sest see on palju ohutum tegevus kui autod ja lollustega tegelevaid ning lolle inimesi ka vähem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ja sinu post ei näita muud, kui selle foorumi taset.
seega palju õnne AUTOKLUBI foorumile, kus peale auto pesemise ja selle pildistamise muud teha ei või 8)

head aega


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 17:26 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
No on tsirkus :twisted:

Tõnuril oma foorumis igav?

4x4 süsteem läheb ehitus loaga muide!

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2009 17:43 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 30, 2007 0:45
Postitusi: 436
Asukoht: Võru/Tartu
Mina ütlen Tanelile niipalju et kui ära võtad kati sis tee selline õigete otstega/ kinnitustega torujupp vahele. Nii on sul kat alles ja samas kui vaja üv minna sis viskad kati alla tagasi, nii on sul endal kõige lihtsam ja saad ära proovida kuidas masin liigub. Endal ka mõlgub see idee juba pikemat aega peas aga krt ei leia ühtegi tuttavat keevitajat :D

_________________
Oli kunagi :twisted: Calibra 2.0 85kw, 94a :twisted:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 22, 2009 12:45 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 23, 2007 1:15
Postitusi: 44
Viimasel ajal loen mõlemat foorumit selle pärast, et neis saab natuke nalja.... Aru ma ei saa, miks calibrahuvilised kokku ei või hoida, käib kogu aeg eestlaste jonn ja "ärategemine" :roll:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Summuti
PostitusPostitatud: Reede Jaan 23, 2009 0:37 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
oltc kle mul tuli umbes paar kuud tagasi täpipealt sama idee. et leiutada sellised 3 poldiga kinni käivad latakad sumpa vahele, siis kui tahad siis mõlemalt poolt 3polti lahti, kat vahelt ära, ja teine samasuguste otstega tühi toru asemele. aga ei tea mis üv juures öeldakse,


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11