*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Neljapäev Apr 18, 2024 17:52

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 0:24 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
Tervist, nimelt küsimus selline, kas autole võib paigaldada teisi tulesi? ma ei mõtle mingeid tuuningu tulesi jne. Nt calibratele pannakse Punto tulesi, ja taha pannakse nt 3 seeria bemu omasi. kas on sellise jamaga palju tegemist?

et kui ma tahaksin nt panna teisi tulesi, kuidas suhtub ark, Mida öeldakse ÜV ajal ja kas eesti politsei hakab raha korjama?
ette tänades.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 1:39 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Nov 30, 2007 23:28
Postitusi: 103
Asukoht: Saaremaa
ega sa ometi e36 esi tulesdi ei taha calile kylge väänata???? :shock:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 1:52 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
eiei ei salli bemmi. üleüldsegi mis vahet sel on mis tuled ma panen. lihtsalt vaja teada kas võib ja mis teha selleks tuleb


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 2:29 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Jama omajagu on, tehtud üks mesa cali ees mersu tuled ja taga ka, punto tuledega ka mõni, erilist mõttet sellel küll nüüd pole...rohkem vaeva kui kasu ja minuteada peab selleks arkist ringi ehitus loa ka veel saama kui tahad sõita pärast...

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 14:55 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
ÃœV saadab su kuskile pimedasse kohta! :P
Ainukesed, mida sa seaduse piires ette laduda saad. on "Calibra tuning tuled". Nende kohta on foorumis piisavalt infi liikunud, nii nende paremusest võrreldes orig. tuledega, kui ka hinnast... Väga paljud webi-poed müüvad noid samu tulesid, kahes variandis - mustad ja kroom-värvusega ja valik on ka angel eye'dega ning ilma. Hind peaks kuskil 3-4k vahel olema, aga ei välista, et odavamalt liikvel on.

_________________
http://www.widder.ee - Alarmid
http://MAcustom.eu - LED'id

Every Component Of This Engine is Crap


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 15:58 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Jaan 30, 2003 12:54
Postitusi: 948
Asukoht: Tallinn
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 17:19 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
endal oli suht suur plaan panna uue mesa tagatuled endale. aga tõsti pole võimalust sellise autoga elusees sõita? ma olen kuulnud et kui oled teised tuled pannud, siis kindlustus ei pruugi maksta kui keegi tagant otsa sõidab. lepin sellega. aga pm tuli on tuli ju. kui vastavad arki tehnikud ära kontrollivad, siis ikka suur probleem sellest?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 20:55 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
Tuli on tuli - nõus... Calibra on Calibra, Mersu on Mersu, jne jne jne. Kõik võib isegi 1:1 sobida, aga ARK'ile see kindlasti ei meeldi. Kui sul tõesti õnnestub ülevaatusest läbi saada tuledega, mis ei ole sellele autole mõeldud, siis on sul vedanud. Kindlustus hindab arvatavasti su tule väärtuseks selle, mis Calibral muidu peal on. Minu teada on Calil endal tehase poolt vaid kahte tüüpi tagatulesid ning ka nende erinevus on vaid seest poolt näha (reflektorid on pisut teistsugused). Kui on aga tõesti suur vasika vaimustus midagi vahetada millegi muu vastu, siis alusta pigem käigukangi nupust ja sigarisüütajast. Niisama eriline välja paista - tõmba kleepsud peale, või koputa meie uksele, et Oliveri valdkonda ronida! ;)
Iga kord, kui midagi plaanid, siis mõtle läbi, miks see hea on ja mis sellest paremaks muutub. Auto on siiski eeskätt tarbeese! ;)

_________________
http://www.widder.ee - Alarmid
http://MAcustom.eu - LED'id

Every Component Of This Engine is Crap


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 21:42 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
lihtsalt et mina olen kahjuks või õnneks selline inimene kes tahab hallist massist erineda. Enne autosi tegelesin mitu aastat kaherattalistega. sai selliseid pille valmis tehtud, mida võiks motoexotika näituselgi näha. Kõik mida plaaninud olen olen ka ära teinud. seega jh. esiteks mersu tagatuledega cali on ääretult ilus :twisted: Pilt ega mesa kupeed ju osta ei jõua. võite siin mõelda küll et mida 17 aastane nolk ikka ära teeb jne. aga kõik võimalused on olemas, enamus neist kõrvalgaraazis ja ilma rahata. nt keevitused(igasugused) treial, liivaprits jne. lihtsalt tahan midagi teha mis ei oleks nii nagu igal teisel vennal. loodan et keegi mõistab. mis sa selle oliveriga mõtlesid? klubisse mind ei lasta, kuna mul pole lube veel.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 22:51 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 14, 2007 21:40
Postitusi: 779
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
2 rattalistega on lihtsam ümber käia ja neid muuta "tuunida" auto on tükkis teine asi...Igasuguseid lube on vaja et ehitada ja neid sulle hea näo tegemise eest juba ei anta.
Ja ma arvan et garaasi ilu pole ka mõtet ehitada...
Vanus ei määra midagid!

_________________
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 4:38 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
Pean eelkõnelejaga nõustuma..

Teha võib paljut, aga kui garaaži hoiule või näitusele näidata midagi, on vaja juba rahakotti. 'Tänavalegaalseks' autot ehitada ei saa. Palju on nõudeid ja seadusi, mis iseenesest on naeruväärsed ja viitavad pigem mõnidatmise, kui turvalisuse peale, kuid enamus neist on siiski põhjusega nõnda kirja pandud. Kui pole ikka tehase või litsenseeritud tootja poolt loodud auto detail, siis ARK sulle rohelist tuld nii sama ei näita. Alati võid muidugi prototüübi luba ja muid õigusi taodelda, aga seal on 80% paberimäärimist ning 20% tegemise rõõmu... Pean garaaži ja olen mõninga aja klaasriidega mässanud, olude sunnil ka kõikvõimaliku makulatuuri uurinud võimaluste kohta. Pean tõdema, et kui sul ikka sugulast ARKis ees pole, või paksu raha kotti taga taskus, pole mõtet väga uitmõtetega auto kallal lahmida. Samas, kui tahad ikkagi oma joont ajada ja idee tõesti mitmekümnel leheküljel kirjas, siis annab ARKis kindlasti mingi kokkuleppe saavutada: läbida mõningad testid, järgida Euro-nõudeid, viia ümberehitus (ka vaid tulede kohapealt) kooskõlla seadustega ning saada TÜV heakskiit, on ju kõik võimalik. Peamine põhjus, miks seda väga lubada ei taheta, on järgijad - palju õigustajaid, kes enesele samamoodi, kuid ilma kadalipu läbimiseta, "tuunitud pilli" teha püüavad.

Edu ehitamisel! :)

PS. Oliveri auto on vast siin foorumis kuskil üleval piltidena (sh. tema avatar)

_________________
http://www.widder.ee - Alarmid
http://MAcustom.eu - LED'id

Every Component Of This Engine is Crap


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 11:21 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Jaan 30, 2003 12:54
Postitusi: 948
Asukoht: Tallinn
Reto kirjutas:
...et Oliveri valdkonda ronida! ;)

Mul on oma valdkond :)

Aga selle mersu tule suhtes - mulle ei meeldi nurk mis jääb pagassiluugi ja tule nurga vahele. Jooned ei jookse õigesti
Selle pead sa nii lahendama, muidu jääb kole

Pilt

Muud polnudki öelda - jõudu tööle


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 12:15 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 14:04
Postitusi: 52
lahendaks küll jh, sellessuhtes on sul küll õigus. aga krt peab jh uurima mida ja kuida nad huiavad. Läti seadused on palju erinevad? paljud võtavad ju ometi ameeriklased arvele lätis kuna seal seadus teine. aga jh eks ma püüan midagi välja mõelda. Kui tõesti ei saa siis vähemalt led tagatuled tuleb ära tellida.
Pilt

njah olgem ausad, mina nt ei saa aru kas siis sellised asjad on lubatud?
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 13:23 
Eemal
Külaline

Liitunud: Neljapäev Jaan 30, 2003 12:54
Postitusi: 948
Asukoht: Tallinn
Lihtsalt infoks
Ladu24.ee pakub seda tagatuld hinnaga 1079 eek/tk
Pilt


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tulede vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 16:18 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
http://macustom.eu

...säh sulle LED'e! ;)

_________________
http://www.widder.ee - Alarmid
http://MAcustom.eu - LED'id

Every Component Of This Engine is Crap


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11