*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Teisipäev Mär 19, 2024 9:21

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 4wd taastamine?
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 20:19 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2003 20:49
Postitusi: 314
Asukoht: tartu
Selgus et auto on olnud kunagi 4wd ja tekkis küsimus et palju võib maxma minna et uuest 4vedu tagasi saada?

_________________
Autoabi, puksiiriabi, lukuabi - 24H üle Eesti - http://www.autoabi.com
Minu projekt :D http://www.carrating.org/car.php?2704


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 20:32 
sõltub jus konkreetselt viga on ...
kui tagasild vahetatud siis ikka kulukas :D
kui vahekast aint pees, siis tartus parandatakse 4 kilo tuuri see ära ..


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 23:40 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2003 20:49
Postitusi: 314
Asukoht: tartu
tagasild on 4wd oma aga vahekast on ära võetud :( ma ei tea kas käigukast on ka siis vahetatud :?:

_________________
Autoabi, puksiiriabi, lukuabi - 24H üle Eesti - http://www.autoabi.com
Minu projekt :D http://www.carrating.org/car.php?2704


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 21:57 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 05, 2004 15:49
Postitusi: 349
Asukoht: Rapla-Baskarp
kaevan vana teema ylesse...
kuna ma naq lollakas 4wd kohapäält, siis kui auto on esiveoline ja tahaks saada hirmsasti nelikvedu, kas siis on naq tagasild vöimalik alla panna?
ma mötlen, et reaalsuse piirides??vöi on neil mingid kerekonstruktsioonid erinevad, mida ymber pole mötet teha, lihtsam 4wd osta??
kritiseerige!!! :P :twisted:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 22:01 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 15, 2004 11:54
Postitusi: 975
Asukoht: võru - Tallinn
kõik on võimalik kui raha on 8) Aga asi üsna kulukaks läheb... endal ka kunagi sama plaan oli aga jah minu arust on mõtekas osta siis juba teine cali (4wd)

_________________
Opel Calibra Turbo 4x4, Keke Rosberg Edition 0888 150kw

www.estonianentertainment.ee


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 22:06 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 05, 2004 15:49
Postitusi: 349
Asukoht: Rapla-Baskarp
ei ma mötlen et ostagi, aint et migi krdi juust, matsupand vms, millel oleks aint vajalik sillaosa korras, vöi siis äkki kusagilt romulast saaks vajaliku. ega vectra sillaga ei yhti??


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 22:08 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
Benner kirjutas:
kaevan vana teema ylesse...
kuna ma naq lollakas 4wd kohapäält, siis kui auto on esiveoline ja tahaks saada hirmsasti nelikvedu, kas siis on naq tagasild vöimalik alla panna?
ma mötlen, et reaalsuse piirides??vöi on neil mingid kerekonstruktsioonid erinevad, mida ymber pole mötet teha, lihtsam 4wd osta??
kritiseerige!!! :P :twisted:


käimar + vahekast, + tagasild, poolteljed, osad juhtmed jne jne
tööd sitaks, kuna paljud kinnitused ka erinevad, siis juppe läheb nagu leiba kui tahad peale aretada, maha aretamise juures pole nii hull asi, aga suuremad jupid siiski asendada tuleb ..

Benner kirjutas:
ega vectra sillaga ei yhti??

Tavaline 8V erineb Calibraga juba selle poolest, et Calil sõltumatu, vectral sõltuv vedrustus, loogiliselt võttes peaks siis erinevad olema ...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 22:21 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 05, 2004 15:49
Postitusi: 349
Asukoht: Rapla-Baskarp
yhesönaga, kui mul on 4wd cali körval, siis esiveolisele vajalikud jupid ymber tösta ja olemas??aga nu**i nii palju et pole seda väärt??


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 22:58 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
Benner kirjutas:
yhesönaga, kui mul on 4wd cali körval, siis esiveolisele vajalikud jupid ymber tösta ja olemas??aga nu**i nii palju et pole seda väärt??


kui kõik olemas ja töötavad osad, siis kindlasti väärt :)
AGa arvestama pead sellega, et alates käimarist, kuni tagasillani läheb kõik vahetusse ...
Kui ise oled "õlikäpp" siis soovitan seda teed minna :)
4 wd on ikka talvetingimustes tera teine teema kui fwd :P


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 23:02 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 05, 2004 15:49
Postitusi: 349
Asukoht: Rapla-Baskarp
Marko kirjutas:
Benner kirjutas:
yhesönaga, kui mul on 4wd cali körval, siis esiveolisele vajalikud jupid ymber tösta ja olemas??aga nu**i nii palju et pole seda väärt??


kui kõik olemas ja töötavad osad, siis kindlasti väärt :)
AGa arvestama pead sellega, et alates käimarist, kuni tagasillani läheb kõik vahetusse ...
Kui ise oled "õlikäpp" siis soovitan seda teed minna :)
4 wd on ikka talvetingimustes tera teine teema kui fwd :P

siis nii saagu, kui see teostatav on. niisiis matan fwd cali myygimötted maha ja akkan omale tagumiste papude ajamit otsima... :twisted: :roll: :wink: :lol: :)


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 1:42 
Eemal
CCE klubi asutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 15:38
Postitusi: 451
Asukoht: Tartu
Üks pisiasi veel. Mul oli üks tuuninguajakiri, millele ma hetkel küll ligi ei pääse aga seal üks mees ehitas oma 8V Calist Keke Rosbergi V6Turbo ringraja Replica masina. Kuna tegemist oli esiveolise toorikuga ja tahtis teha neliveoliseks siis tuli välja pisiasi, et neli ja kaksveolisel erinevad põhjad ja kuskile tuleb mingeid süvendeid "haamriga" taguda. Võin küll siinkohal eksida aga selline fakt lihtsalt meelde jäänud.Ehk oskab keegi kommenteerida?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 2:18 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Juul 20, 2004 11:38
Postitusi: 285
Süvend täitsa olemas jah :wink: Kardaan jookseb mööda seda süvendit tagareduktorisse :)


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 13:40 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 15, 2004 18:11
Postitusi: 79
Asukoht: Tallinn
Olen omanud Vectra 2000 4x4 masinat ja tean 4x4 süsteemi päris hästi, seega juhiks entusiastide tähelepanu mõnele pisiasjale.
Lisaks tagasillale, mis ühtib 1:1 Vectra 2000 4x4-ga, kardaanile, pooltelgedele, tagumistele rattarummudele koos piduriketastega,vahekastile, mille alla mahutamiseks esivedustele tuleb taguda salongi sisse üks muhk juhi poole käigukasti tunnelile, lisaks 4x4 ajule, tuleb ümber teha kogu hüdrosüsteem (roolivõimendi ja 4x4 süsteem kasutavad üht sama ressurssi) ja lisaks ka veel hüdropaak e. pirn kapotialla ( kasutatuna ei soovita osta, uus maksab nati üle 7 K ) ning kogu torustik ( vanast roolivõimu hüdrotorustikust kasutada eriti midagi ei saa ).
Ning alati jääb võimalus, et kogu krempel ei hakka tööle.
Kui kusagilt leida tõesti 4x4 kõik jubinad siis, lüües kokku jubinate eest makstav summa, liita sellele töö eest makstav summa või enda vaba aeg, saaksid selle summa eest Saksast korraliku 4x4 Cali.
PS!
Eestis üldiselt keegi enda masina pealt TÖÖTAVAT 4x4 süsteemi ei müü !
Soovitaksin ikka mitte eksperimenteerida - Cali maha müüa, raha juurde ja Saksa - minu soovitus.

_________________
Audi AS4 Tq, Audi S2 Tq &Opel Vectra T4wd


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 15:38 
Eemal
Külaline

Liitunud: Pühapäev Mai 16, 2004 22:07
Postitusi: 112
Asukoht: Tln.,Rapla
Veel paar nädalat tagasi oli tõsine plaan oma 16V fwd AINULT tagaveoliseks muuta!Sai töö juurest tohutu patakas 4x4 sistemi jooniseid välja lastud ja selgus,et asi täiesti teostatav!!Isegi jupid oli võimalik rahva käest kokku osta aga kuri saatus paiskas mu plaanidesse väikse korteriostu mis kogu urituse edasi lukkas!Sai ostetud olemasoleva F16 kasti asemele F20 4x4 kast(korra panin alla ka vahepeal,et proovida kas töötab-töötas),sest asi teostatav ainult 4x4 kastiga.Siis on veel vaja vahekasti-kardaani-tagadiffrit ja pooltelgi!Vahekast oli plaanis lahti lõhkuda ja visosidurid-möllud ära blokeerida(seetõttu oleks võinud vahekast ka minu kätte jõudes viskosiduri rikkega olla)nii oleks kogu jõu otse tagasilda kupatanud.Esisllast oleks jõukande pooltelgede eemaldamisega ära kaotanud-vahekasti oleks pistnud ainult pooltelgede flansid,et õli ikka sisse jääks,samamoodi teised otsad esirattalaagreid koos hoidma.Tegelikult on erinevad ka veel kere a ka esisillatala nii,et ka nende kallal tuleb rellakat ja kemppit rakendada.Aga ettekujutus tagaveolisest calipuskast sunnib tagant!Asi rohkem nagu aja kuss!!!!

_________________
~PIMP`N MY RIDE~ 53424686


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 16:01 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 05, 2004 15:49
Postitusi: 349
Asukoht: Rapla-Baskarp
nii, robo, lisasid mulle énesekindlust.
to tarmo: vaata, plaan osta 4x4 cali saksast läeks maksma vähemalt 70 tuhhi, sest niipalju kui ma calisid näinud-söitnud olen, on korralikke suht vähe( ei kolise-nigise, on vaiksed, ilma roosteta, vägayliheas korras)
ja mingi 50 kiloga ma sellist korralikku 4x4 cali ei leia saksast ju.
nii aga mul on väga korralik Fwd cali, mille körvale soovin leida ( ei tahagi omme vaid siis kui juhus tuleb) 4x4 cali, mis on näiteks yle kaela käinud, kere emaksisse, ytleme, et mootor puudu jne, aint 4 vedu on toimivas korras, ja siis teda toonorina kasutades see 4 wedu ymber tösta+ siis veel paar ymberehitust-pohh, mulle meeldib nokitseda.
ma loodangi saada selle paukupannud toonori saksast umbes 10-15 kiloga(loodan et pole utioopiline) ehk kunagi selline pakkumine tuleb ja siis teostan, ootan oma juhust.
ja kui vectra 4x4 systeem sama on, no siis see teeb asja aint lihtsamaks leidmise näol ju....

vb ma olen crazy, aga no kurat juhuseid on palju ju, tuleb licalt silmad lahti oida ja palju tutvusi kasutada( näide-söber ostis kusagilt talu tagant metsa seest ää usiitama jäänud capri, tegi peremehega tiili, vedas 300kr ää , nyyd kysib peale mootori eemaldamist aint kere eest 3000.---selle ga tahan öelda, et prgu mötlen plaani valmis, kui teoorias asi önnestub, siis jään lootama juhuse, vedamise, rahakoti paksenemise ja muude teguri te pääle, et asi önnestuks, millegi poole peab olema pyyelda ju)
palun loopige mulle kaikaid kodaratesse, et siis aps ei juhtuks, kui juba raha kulutatud ja asi teostamatuks kujuneb.
krdi segane jutt tuli.. :D
Leidur Benner


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11