*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Teisipäev Mär 19, 2024 10:14

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 4x4
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 27, 2004 15:44 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 20:23
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu
Kas keegi oskab nõu anda neliveo koha pealt.Auto nati käib ja siis viskab tule põlema.Kas saab kuiki neid veakoode lugeda? :wink:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 27, 2004 18:30 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
võin õelda kuidas neid veakoode lugeda... aga neid veakoode tahaks isegi teada :P mul nelivedu nagu töötab küll, aga vot tuluke põleb pidevalt... :twisted:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2004 14:25 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 20:23
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu
Kuulsin,et peaks selle metallist surve reservuaari välja vahetama.Pidi kuiki lagunema,vahetus ette nähtud iga 60000.

_________________
Aitan,kui hammas peale hakkab!


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2004 17:28 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
kas sul vahekasti pealt mõnikord õli välja ei aja? 4wd calil ju see jama et roolivärk ja vahekast on ühendatud, ja see surve asjandus annab liigapalju õli roolivõimust vahekasti... nii et mul õhutusest vahepeal ajab õli välja... arvan kah et mul see surveregulaator läbi...selle ´reservuaari´ taga küljes peaks olema... aga tahaks enne poodi tormamist ikka koode lugeda... :evil:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 1:38 
See "pirn" maksab u.3000eek aga kui vahekast juba õli õhutusest välja ajab siis selle reservuaari vahetamisest vähe kasu.Opelil ju pidev 4x4 ja kui kummid eri mõõtu siis vahekasti viskosidur libiseb pidevalt läbi.Mida rohkem läbi libiseb, seda kõrgem on vahekasti temperatuur.Kõrgemast temperatuurist tulenevalt ka simmerlingid ja muud agregaadid töölepingu üles ütlevad. Tegelikult käib roolivõimendi õliga vahekasti juhtimine aga kui see simmerling otsad annab mis roolivõimendi ja vahekasti õlid eraldi hoiab siis on pahad lood....


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 12:42 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
krt täitsa paha lugu tuleb välja... aga tahaks ikkagi veakoodide tähendust teada... siis saaks ka edasi toimetada... :evil:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 13:01 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
sass33 kirjutas:
Opelil ju pidev 4x4 ja kui kummid eri mõõtu siis vahekasti viskosidur libiseb pidevalt läbi.....


mis ajast Opelil pidev 4 vedu on ? :roll:
vat see on nüüd küll jama jutt, kui vahekast pole ümber ehitatud :!:
Jätame pideva 4 wd ikka audi pärusmaaks ...
Opelil nii, et kui esirattad liigselt ringii hakkavad käima, rakendub tagavedu jne ... Pikem keemia, aga pidev 4 wd pole tal kindlasti ja eri mõõtu rehvid ei ole küll probleemiks ...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 13:06 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
seda ma märkasingi et tagumised hakkavad töle siis kui esimesed libisevad... ega ma ei arvanudki et pidev nelivedu on, sest stendi peal sai esi ja taga rattaid eraldi keerutada :P aga see tuluke põleb ikkagi..... :?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 14:04 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
http://www.maxxtuning.se/temp/calibra_book.htm
natuke lugemist 4x4 kohta :P seal küll 4x4 turbo oma, aga kui mootorit ei vaata siis ülejäänud on sama... ja veakoodid on kah olemas :D


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 01, 2004 21:14 
To Marko : Kui sa natuke elektriskeemi jälgid siis märkad, et seal pole ainsamat andurit mis vahekastile teada annaks, kas esirattad ringi käivad või mitte.Vahekast lülitatakse lahti pidurdamisel või kaitsme nr 19 väljavõtmisel.

Kui kedagi teema konkreetsemalt huvitab siis http://www.dorfbrunnen-garage.ch/englisch/retofaqs/faq_verteilergetriebe_e.pdf


http://cav16.co.uk/transfer/dos&donts.pdf

Aga ega nende meeste teadmised eesti calibrameeste tasemele ei küündi.... :lol:


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2004 16:16 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
:? calibral siiski ei ole pidev nelivedu... abs andurid annavad vahekastile teada kas rattad libisevad... ja viskoos sidur vahekastis siis lükkab tagarattad järgi... ja seda regullitakse roolivõimu õli surve abil, mille jaoks on olemas spetsiaalne andur/klapp mis mul hetkel läbi on :lol:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2004 17:14 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
Sass33 kle, mul on siiralt kahju, et olen OTSE suhelnud 4x4 cali omanikuga, kes siin ei viitsi mula ajada ja sinu väited ei pea siiski paikka
Calibral EI OLE pidev AWD, lepi sellega !
Vahekast lülitatakse välja, õige sinu toodud variantidega, aga kuidas sisse lülib ? siin ongi point ;)

Creazy igatahes on enam vähem asja ära seletanud :)


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2004 17:35 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 23, 2004 18:38
Postitusi: 545
ok ok pole mõttet vaielda :) abi kuluks rohkem ära :P


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 17:47 
Teen copy-paste Creazy toodud lingist :

The introduction of the four wheel drive Calibra Turbo is the first Holden production vehicle that is equipped with four wheel drive at the factory. This vehicle has a substantial number of changed vehicle specifications when compared to the two wheel drive models. The following provides a summary of these features, while subsequent Sections in this Volume detail more specific information relevant to the engine management system of the new C 20 LET turbocharged engine, and the permanent, four wheel drive system.


1. GENERAL INFORMATION



The Calibra Turbo 4x4 is equipped with a permanent four‑wheel drive system; i.e. always engaged. The drive forces are distributed to the front and rear axles by a non‑wearing fluid coupling (viscous coupling) integrated into the transfer box.


Just selliste valede arusaamade tõttu nagu Markol need Opeli 4X4 vahekastid ära rikutakse.

Pole minu asi teiega vaielda selle vahekasti funktsioneerimise pärast. Kusjuures tunnistan möödapanekut elektriskeemi osas ( ei viitsinud Creazy toodud artiklit vaadata ). Pole ju mingi raha Saksamaalt regulaarselt uus vahekast tellida. :lol: ( uus 42K+km )


P.S. Olen olnud 4x4 Calibra omanik 1,5 aastat.


Ãœles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2004 21:47 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
Sass33 kirjutas:
Vahekast lülitatakse lahti pidurdamisel või kaitsme nr 19 väljavõtmisel.


seleta mulle nüüd lahti siis selline asi, lülitatakse välja pidurdamisel, seega minu arusaamade järgi see siis pole sees, seega pole see asi pidev või saan ma asjadest valesti aru ja siit ka küsimus, millal see uuesti rakendub ja mis põhjustel ?

1.5 a 4 wd Cali omamist ja vastus peaks tulema järgmise postina küllaltki ammendav ...
Vabandan ette oma arusaamatusi selles teemas ...


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11