*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 22:38

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2003 10:18 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 9:52
Postitusi: 458
Oli üks üpridki ebameeldiv NV autoall. Alustame siis sellest, et reedel vahetasin ära bensupumba (korras pumbaga auto liigub nüüd nagu peab), sai laupäeval veel pärnus käidud, kõik ok. Tagais jõudes ja uuesti sõitma minnes ilmnesid siis sellised sümptomid, et esialgu auto töötas ainult kuni 2000 pöördeni. Vahepeal jätsin seisma, siis edasi käivitades ainult lubas korra ja kõik. Esimene mõte oli, et sai bena võetud flexari tanklast, et äkki bensu viga. Olin jubu kindel, et esmaspäeval esimese asjana helistan tarbijakaitsesse :) . Vahepeal sai ka pump uuesti maha võetud ja kontrollitud, pump lõi ilust, järelikult see OK. Edasi lasin paagist voolikuga niipalju bena väja, kui võimalik ja 30l neste bensu sisse - tulemus ja samaks, auto ikka käivitamisel ainult lubas korra. Aku oli muidugi selle käiamisega päris kuivaks tõmmatud, siis sai "start" abiks võetud. Üldiselt sellega laupäevane remont lõppes ja bensu haisust oli ka piisav doos kätte saadud.
Pühapäev 10.00 ----> taas garaazis. Veel mõned üritused ja siis selgus, et sama bensiiniga mis ma paagist välja lasin, auto ikkagi töötas, kui ma otse kanistrist pumbale peale andsin. Järeldus: paagist ei tule peale, kuigi sai eelmisel õhtul proovitud, kas bensiin ette jõuab - sest kapotialt bensuvoolikut lahti päästes, pritsis seal igasse kaarde (k.a mulle näkku :x ) üpris meeldiva survega, seega kaks asja nagu omavahel ei klappinud.
Nüüd siis natuke kruvimist ja paak maas. Voolik, mis paagist tuleva toru külge ühendatud, oli väga kõva ja jäik ja tundus, et ei olnud eriti tugevalt kinni. Eeldasin, et selle vahelt tõmbas õhku, vahetasin vooliku ära ja paak peale tagasi ja auto töötaski, oh seda õnne, aga mitte kauaks. Nüüd siis proovisõidule ja oh häda, garaažist väljudes hakkas täpselt sama jama. Algul töötas madalamatel pööretel ja edasi ainult lubas.
Paak maha uuesti. Sealt siis leidsin ka vea. Nimelt toru, mis paagist bensiini võtab, on üks veider aretis. Millegipärast peab see liikuma üles-alla, s.t et on jupp toru, siis seal peal liigub vedru abil teine toru peal ja et vahelt õhku ei imeks, on vahel kummirõngad, mis mida siis vedru peab selle toru peal suruma. Probleem oli siis selles, et toru ei olnud piisavalt sile (libe), et jõuaks suht pingul kummitihendeid piisavalt suruda. Nüüd sai vilt trelli otsa pandud ja toru ära poleeritud ja tundus et asi sellega hakkas toimima. Kogu krempel kokku ja oh seda rõõmu, auto töötab. Nüüd olen juba paarkümmend km sõitnud ja tundub et viga oligi selles. Aga kummaline, kuidas ta niimoodi äkki tekkida sai.
See oli siis lühikokkuvõte minu pooleteise päeva tegemistest nädalavahetusest: Hulk n**si ja veel rohkem bensuhaisu. Ma ei kas keegi üldse selle jutu viitsib läbi ka lugeda, aga mina sain igatahes jälle targemaks :roll:

_________________
MX-6


Viimati muutis Reix, Esmaspäev Apr 14, 2003 10:32, muudetud 1 kord kokku.

Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2003 10:23 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 22:55
Postitusi: 454
Asukoht: tallinn
vähemalt oli sul tehemist asja kallal mis huvitav,mina krt pidin tööl passima.oleksin hea meelega selle n..si ise läbi teinud kodus töö asemel :lol:aga see on hea idee nii siia kirjutada,siis saavad ka teised caliga kaasnevatest probleemidest teada.

_________________
ögös mögös


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2003 10:37 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 10:18
Postitusi: 340
Asukoht: Tln
paljuga paagi maha/peale saad? mõtlen, äkki võtaks su oma hooldustiimi :D
Mis sai väljalaskest?

_________________
Stop being a pussy and turn up that boost
12.563 @ 179km/h
www.es-tuning.ee


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2003 10:43 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 29, 2003 9:52
Postitusi: 458
555vrx kirjutas:
paljuga paagi maha/peale saad? mõtlen, äkki võtaks su oma hooldustiimi :D
Mis sai väljalaskest?

no teist korda tuli juba kiirelt, niiet hooldustiimi võin vabalt tulla :D
Loomulikult oli plaan uus tagapütt panna ja veel natuke seal "nokitseda", aga see saab nüüd teoks tõenäoliselt selle nädala teisel poolel.

_________________
MX-6


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11