*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 2:12

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 13:52 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2006 16:16
Postitusi: 26
Janzo kirjutas:
Mis muinasjuttu sa jälle ajad.. ?? Räägi EESTI KEELES !!
PATENDI jutuga võid pekki saagida.. !!
Mingit PATENTI pole vaja !! Tutvu palun eesti vabariigi sedustega..


Ega sa nüüd nii udu ka ei ole, et sa mu jutust aru ei saa.
Katsume siis teise nurga pealt tõeni jõuda.

Millise paberiga sa tõestad, et see logo on sinu tehtud ja et keegi teine seda kasutada ei või???? ja kui sul peakski olema selline paber olemas siis tahaks teada selle paberi registrinumbrit ???


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 15:28 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 08, 2003 2:04
Postitusi: 21
Noo Dupoi mis dupoi

Kuskil teemas juba toodi välja, et asi käib autorikaitse seduse alla ja kui keegi leiab leiab et tema autorikaitset on rikutud võib asja kohtusse anda ja siis kohus otsustab kas on rikutud kellegi autorikaitset või mitte.
Sa udu ei tea vist, kes üldse logo autorgi on rääkimata logo kavandite, originaalfailide jne omamisest.

Pealegi on tegu puhta eetika küsimusega ja sellised pisiassju ei hakka loomulikult keegi kohtusse andma, kuid siinkohal ei saa välistada omakohut !

_________________
Calibra Is Da Best !!!


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 16:07 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Reede Juun 03, 2005 15:23
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
No nii, algul madistate siin foorumis ja hiljem läheb käsikähmluseks või?
Kas keegi on ka seda mõelnud , millised tagajärjed on kogu sellel kisklemisel. Enne oli uhke ja hää sõita Calibraga aga nüüd ............
Kas tõesti ei ole mitte kedagi ,kes suudaks selle olukorra lahendada nii ,et mõlemad pooled oleks rahul ?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 16:11 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
teate ärge nüüd selliseid mõtteid mõlgutama hakake, et kui foorumis käib madistamine ja klubid on häbiseisus, siis on kohe häbi calibraga sõitta.
Teate minul on sügavalt suva mis foorumis käib see ei mõjuta kuidagi minu sõitmist või mittesõitmist calibraga, ma sõidan calibraga kuna mulle meeldib sellega sõitta ning on nati parem liikumisvahend kui polo :P , mitte sellepärast, et klubis (õigem vast öelda foorumis) kõik hästi on.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 16:20 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2005 3:45
Postitusi: 336
Asukoht: Eesti. Pärnumaa.
mis minu probleemiks on? minu probleem on sama mis on olnud algusest peale. olin klubis kus oli kyll probleeme kuid neid oleks saanud lahendada maha istudes. kas istuti maha ja arutati??? EI
selle asemel sydame rahuga lasti enamus liikmed kust täis ja jäi oigust ylegi. selles ongi mu probleem. valetati, moeldi juttusid välja ja krt teab veel mida.

kuid see selleks . las jaada siis taas teile oigus, et pole tehtud midagi valesti ja elame oma lilleaiias edasi.


samas janzole pisike meeldetuletus mu autol olevate logode suhtes,

sina kirjutasid:Jälle oled valesti aru saanud.. Loomulikult võivad kõik seda logo kasutada.. Ikkagi reklaam !! Ma lihtsalt ei luba seda logo muuta..

ning kohe korvale kirjutad:Sry, aga ma ei sa sinust tõesti aru.. ?
Esitex ei puutu sina ja su kleepekad autol üldse teemasse.. keegi pole juu sinu kallal nokkinud..


asi selles ongi et ma muutsin neid ju. tegin logo suuremaks ja venitatud sai teda ka vist naca. voibolla midagi veel. ei maleta enam täpselt.

kuid nagu sai lubatud lähen kisun need maha ja sellega mu probleem loppeb. ei hakka ma minema kuhugi ja kirjaliku taotlust esitama kas voin panna logod kuhugi voi ei. pole vaja seda mulle.

soovin teile edaspidi meeldivat suve.


pisike märkus ka veel. minu pealkirja voib iga mats muuta kuidas tahab? voi kuidas? aga logo muuta ei tohi? ei tea kuid paistab silmakirjalikusena mulle.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 17:12 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2006 16:16
Postitusi: 26
Cali69 kirjutas:
Noo Dupoi mis dupoi

Kuskil teemas juba toodi välja, et asi käib autorikaitse seduse alla ja kui keegi leiab leiab et tema autorikaitset on rikutud võib asja kohtusse anda ja siis kohus otsustab kas on rikutud kellegi autorikaitset või mitte.
Sa udu ei tea vist, kes üldse logo autorgi on rääkimata logo kavandite, originaalfailide jne omamisest.

Pealegi on tegu puhta eetika küsimusega ja sellised pisiassju ei hakka loomulikult keegi kohtusse andma, kuid siinkohal ei saa välistada omakohut !


Kui sa asjadest midagi ei tea siis ole tasakesi ja ära kirjuta.

Tegu ei ole mitte mingisuguse teosega vaid kaubamärgiga, mis tuleb registreerida.
niikaua, kui ta ei ole registreeritud....muuda või copy või tee temaga mis tahad.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 17:15 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
-Albert- kirjutas:
Tegu ei ole mitte mingisuguse teosega vaid kaubamärgiga, mis tuleb registreerida.
niikaua, kui ta ei ole registreeritud....muuda või copy või tee temaga mis tahad.

Ei ole asi päris nii, sõltub kuidas autor seda tõlgendab, kui ta võtab seda kui teosena (mis autori puhul on täiesti võimalik) siis ei ole vaja midagi registreerida. Kaubamärgiks muutub teos alles siis kui ta on registreeritud :!:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 17:20 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Mai 02, 2006 16:16
Postitusi: 26
kui asi nii oleks, poleks ju patendiametit üldse vaja.
iga asi võib ju teos olla. Skulptuur mitte kasulik mudel jne


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Ž
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 17:37 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 08, 2003 2:04
Postitusi: 21
Ei teadnud, et harimatus eestis nii suureks probleemiks on :D

Või lihtsalt ei taheta aru saada. :evil:

Küll oleks lahe sinuga CD plaati välja anda.
Paned kõigi 15 loo sõnadele patendi peale.
Paned kõigi 15 loo viisile patendi peale
Paned kõigi 15 loo pealkirjale patendi peale
jne.

Kokku 45 patenti iga CD kohta. Lahe !!!

Odav lõbu, DumbassŽ !! :lol: :lol: :lol:

_________________
Calibra Is Da Best !!!


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 03, 2006 22:39 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2005 3:45
Postitusi: 336
Asukoht: Eesti. Pärnumaa.
:twisted: nii kuna mulle tehti puust ette ja punaseks et olen lihtsalt yks äSS ja tylinorija ,ning kuna ma pole siin foorumis olnud regatud nii kaua, kui paljud teised, pole mul nii palju oigusi, et edaspidi kaasa rääkida.


juhul kui solvasin kedagi oma tylinoriva ja ässa paneva käitumisega ,palun siiralt ja sydamest vabandust. tulevikus hoian lihtsalt oma suu kinni.


koigile ilusat suve soovides Valhalla


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2006 0:15 
Eemal
Külaline

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 21:07
Postitusi: 1244
-Albert- kirjutas:
kui asi nii oleks, poleks ju patendiametit üldse vaja.
iga asi võib ju teos olla. Skulptuur mitte kasulik mudel jne

Cali69 kirjutas:
Kokku 45 patenti iga CD kohta. Lahe !!!


Ei taha küll tüli norida, kuid ärgem ajagem segamini autorikaitset ja patenti
Küll aga on võimalik autorikaitse seadusega siinkohal asju reguleerida, juhul kui autor suudab tõestada, et see logo on ainulaadne ja ei ole kusagilt maha viksitud. Viimase tõestamine on suht raske, kuna paljudel klubidel on väga sarnane logo, ning on enamvähem täpselt auto kuju. Seega on mõlemad pooled lõhkise küna ees, juriidiliselt on kohtu case suht lihtne tekitada, kuid kas sealt ka võit tuleb, on omaette küsimus. Küllaga kui käsitleda asja moraalsest aspektist siis mina seda edasi ei käsitleks, kuna seda ei ole enam ammu.
Piisab sellest, kui üks klubi oma logo kasvõi natukenegi muudaks siis ei saa keegi turja hüpata- ala muudab logo esiotsa kuju natuke, esiklaasi juurest ülevalt selle joone teeb peeneks või joonistab rattad juurde ja ongi mure murtud

Kood:
§ 8. Patentsuse kriteeriumid
(1) Leiutis on patentne, kui see on uus, omab leiutustaset ja on tööstuslikult kasutatav.
(2) Leiutis on uus, kui see erineb tehnika tasemest. Tehnika tase määratakse kindlaks kogu teabe põhjal, mis enne patenditaotluse esitamise kuupäeva või prioriteedinõude puhul enne prioriteedikuupäeva on ükskõik millises maailma osas avalikkusele teatavaks saanud kirjaliku või suulise kirjeldamise kaudu, kasutamise läbi või mis tahes muul viisil. Uudsuse kindlaksmääramisel võetakse arvesse ka Patendiametile varem esitatud patenditaotluste ja kasuliku mudeli seaduse (RT I 1994, 25, 407; 2000, 60, 388; 2001, 27, 151; 2002, 53, 336; 63, 387) kohaselt esitatud kasuliku mudeli registreerimise taotluste sisu vastavalt nende esitamise kuupäevale või prioriteedinõude puhul prioriteedikuupäevale tingimusel, et patenditaotlused on käesoleva seaduse § 24 järgi ja kasuliku mudeli registreerimise taotlused kasuliku mudeli seaduse § 33 järgi avaldatud.
(3) Tehnika taseme kindlaksmääramisel ei võeta sellekohase nõude esitamisel arvesse leiutist puudutavat teavet, mille on 12 kuu jooksul enne Eesti Vabariigis või välisriigis esitatud esmase leiutist sisaldava patenditaotluse või kasuliku mudeli registreerimise taotluse esitamise kuupäeva avalikustanud isik, kellel on käesoleva seaduse § 12 kohaselt õigus taotleda patenti, või nimetatud isiku teadmisel teine isik. Nõude peab esitama patenditaotluses või hiljemalt kaks kuud enne § 24 kohast patenditaotluse avaldamist. Kui teine isik omandas teabe õigusvastaselt või teave avaldati õigusvastaselt või patendi taotlemise õigust omava isiku teadmata, võib nõuet esitada ka patenditaotluse ekspertiisi käigus või patendi vaidlustamise korral. Nõudele peab lisama seda põhjendavad tõendid.
(4) Leiutisel on leiutustase, kui see vastava ala asjatundja jaoks endastmõistetavalt ei tulene tehnika tasemest.
(5) Leiutis on tööstuslikult kasutatav, kui seda saab toota või kasutada majanduses.

Ning
Kood:
 Â§5. Objektid, mis ei ole leiutised

ĢPatendiseaduseģ § 6 lõike 2 kohaselt ei ole leiutise objektiks muuhulgas:
1) avastus, mille hulka kuulub ka inimkeha kujunemise või arengu või inimgeeni järjestuse või selle osa kirjeldus;
2) teadusteooria;
3) matemaatiline meetod;
4) majandus- ja mõttetegevuse plaan, reegel, eeskiri või meetod;
5) rajatise, hoone ja maa-ala projekt ning skeem;
6) tingmärk;
7) arvutialgoritm ja -programm;
8) disainilahendus;
9) info lihtne esitamine;
10) taimesort ja loomatõug;
11) mikrolülituse topoloogia.


kaubamärkidest
Kood:
Kaubamärk on tähis, millega on võimalik eristada ühe isiku kaupa / teenust teise isiku samaliigilisest kaubast / teenusest. Intellektuaalse omandi puhul on oluline, kas kaubamärk on registreeritud või Eestis üldtuntud. Kaubamärgi registeerimine. Kui kaubamärk ei ole registreeritud või üldtutud, ei saa kaubamärgi õiguskaitset kohaldada. Kaubamärgi graafiline kujutis võbi olla autoriõigusega kaitstav teos, kui ta täidab autoriõigusega kaitstavuse kriteeriume. Kaubamärgi graafilise kujutise autoriõigused tekivad teose loomisega.

Ja üks oluline siinkohal
Kood:
Juhul kui logo on tellitud reklaamibüroolt, siis kuuluvad rekaamibüroo töötajate tehtud logode varalised autoriõigused reklaamibüroole (töökohustuste käigus loodud teosed) ja seega ei saa logo teinud kujundaja logo kasutamist lubada või keelata. Juhul kui ettevõte tellis logo kujundajalt, siis sisaldas kokkulepe ilmselt ka õigust kasutada logo ettevõtte kaubamärgina. Juhul kui ettevõte on logo kasutanud ilma õigusliku aluseta, siis on võimalus vaidlustada logo registreerimine kaubamärgina või juhul kui logo ei ole registreeritud kaubamärgina, siis logo kasutamine.

Autoriõigustest
Kood:
Autori isiklikud ehk moraalsed õigused
Autoriõiguse seaduse kohaselt on teose autoril:
    1) õigus teose autorsusele ehk võimalus esineda üldsuse ees teose loojana ja nõuda teose loomise fakti tunnustamist teose autorsuse seostamise teel tema isiku ja nimega teose mis tahes kasutamisel;
    2) õigus autorinimele ehk võimalus otsustada, millisel viisil peab olema tähistatud autori nimi teose kasutamisel (kas autori kodanikunimega, autorimärgiga, varjunimega ehk pseudonüümiga või hoopis ilma nimeta – anonüümselt);
    3) õigus teose puutumatusele ehk võimalus teha ise, lubada või keelata teha teistel isikutel teoses endas, teose pealkirjas (nimetuses) või autorinime tähistuses mis tahes muudatusi ning õigus vaidlustada ilma autori nõusolekuta tehtud muudatusi;
    4) õigus teose lisadele ehk võimalus lubada või keelata lisada oma teosele teiste autorite teoseid (illustratsioone, eessõnasid, järelsõnasid, kommentaare, selgitusi, uusi osasid jms);
    5) õigus autori au ja väärikuse kaitsele ehk võimalus vaidlustada mis tahes moonutusi ja teisi ebatäpsusi teoses endas, selle pealkirjas või autorinime tähistamises ning autorile või tema teosele antud hinnanguid, mis kahjustavad autori au ja väärikust;
    6) õigus teose avalikustamisele ehk võimalus otsustada, millal teos on valmis üldsusele esitamiseks. Vaid autor ise, ja mitte õppetooli professor või instituudi juhataja, on õigustatud vastu võtma otsuse, et nüüd on teos nii valmis, et seda saab avalikustada;
    7) õigus teose täiendamisele ehk võimalus oma avalikustatud teost täiendada ja parandada;
    8) õigus teos tagasi võtta ehk võimalus nõuda teose kasutamise lõpetamist;
    9) õigus nõuda oma autorinime kõrvaldamist kasutatavalt teoselt (AutÕS § 12 ). 

Peale selle on autorikaitseseadus tihedas seoses nn. intellektuaalse omandi seadusega.

Seega
1. mina ja äkki ka paljud teised näiteks ei tea kes on logo autor, ning mis tema asjadest arvab
2. juhul kui Janzo ei ole logo autor, siis ei ole tal ka mingit õigust keelata/puua/muuta, see ainuõigus on autoril, volitus ei laienda neid tingimusi, juhul kui ei ole juriidiliselt koostatud- notari kinnitusega
3. see ei ole minu väljamõeldis, vaid ühe tuttava juristi suusõnaline jutt.
4. ei ole isiklikult kellegi poolt, ega vastu vaid mõttetu iba ajamine käib kogu aeg, tehtaks siis ka asjalike asju, näiteks hoiaks inimeste müügi, ostuteemad läbust puhtad või paneks piltide üleslaadimise jubina külge, ei kustutatakse ja lukustatakse teemasid, mis niikuinii uuesti tekivad


Viimati muutis illukas, Neljapäev Mai 04, 2006 0:44, muudetud 1 kord kokku.

Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2006 0:43 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 3:33
Postitusi: 279
Asukoht: TLN
ja saaga läheb edasi ..... :D

_________________
palkmajad - www.honka.ee


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2006 1:04 
Eemal
Külaline

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 1:40
Postitusi: 1591
Asukoht: laias maailmas
JanekCCE kirjutas:
ja saaga läheb edasi ..... :D

kui on asjalikke kommentaare teemas, siis ma ei näe põhjust miks neid esile tuua.
Jaanalinnu moodi pea liiva alla ja oina moodi sarved ees oma õiguste eest joosta on siinsele foorumile omane . .. mis sest et juriidiliselt vastu puud antud teemas :P

Illukas tegi väga hea postituse siia teemasse.
seda et Janzo seda keelata ei saa, ütlesin ma ammu juba aga mul on lihtsalt sellest saagast ükskõik juba :)

ma lihtsalt näen kuidas 2 foorumit omas keskkonnas ja võõrsil ainult materdavad ja võitlevad siiani, kes vaiksemalt, kes varjatult kes suure pasunaga jne.

+ mõttehiiglane Janzo oma ideedega otsa, ma eksisin kui avaldasin arvamust et ta normaalseks saanud, sama väiklane kui kunagi tekkis calibrateam nimeline leht, kui ta polnud nõus foorumi teemasi lahti tegema.
Peale vastava saidi tekkimist hakkasid esimeses foorumis muudatused nagu nõiaväel toimuma . ..

mulle tundub, st et mitte kõik aga väga paljud Calibrahuvilised on sellised võitlejad, trotsi täis ja suure egoga tegelased, kunagi polda rahul millegag.

Ja see saaga ei lõpe lähima paari aasta jooksul, st et 3 aastat pole sittagi muutunud, nähes seda IMA mis siin toimub, ei muutu ka järgmised 3 aastat midagi


Olge sama lahedad :)i


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 17, 2006 22:35 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2005 3:45
Postitusi: 336
Asukoht: Eesti. Pärnumaa.
:( ja taas pean tunnistama et purulollil Valhallal on kysimusi. tean et vastust niikuinii ei saa kuid proovin siiski:

1 miks raagivad EOCK juhatuse liikmed uute liikmetele oma klubi tutvustades et eestis on see klubi ainuke ning mingit muud klubi pole eksisteerinudki , samas kui kysitud on miks lahku mindi raiutakse nagu rauda et mingit lahkuminemist pole olnudki?

et siis kuidas selliseid asju kommenteerida? :?:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2006 1:37 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 27, 2004 22:33
Postitusi: 1112
Asukoht: Tallinn/Tõrva
valhalla kirjutas:
:( ja taas pean tunnistama et purulollil Valhallal on kysimusi. tean et vastust niikuinii ei saa kuid proovin siiski:

1 miks raagivad EOCK juhatuse liikmed uute liikmetele oma klubi tutvustades et eestis on see klubi ainuke ning mingit muud klubi pole eksisteerinudki , samas kui kysitud on miks lahku mindi raiutakse nagu rauda et mingit lahkuminemist pole olnudki?

et siis kuidas selliseid asju kommenteerida? :?:


Kellele ja kelle poolt on seda räägitud???
Mina pole sellist juttu küll kellelegi rääkinud ja mulle teadaolevalt pole seda teinud ka mitte keegi teine meie klubi juhatusest.

_________________
Calibrad 2.5 V6 1995 ja 2.5 V6 1997
http://www.db-hp.ee/web/project/45/opel ... -v6-glibra


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11