*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 13, 2024 8:36

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 19:18 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Juun 13, 2009 19:11
Postitusi: 11
Tere kaas foorumlased, selline küsimus, et mis siis saab kui sul auto seisab ja liikluses sellega ei käi? Auto siis endal hetkel ehitus järgus ja aprillis lõppes TÜV ära ja nüüd juuni lõpp on viimane aega teha. Kui lähen näiteks septembris kindlustust tegema kas siis tekib mingi jama või pean teatama kuskile, et auto seisab ja ei liigu? (kindlustus juba märtsi kuust läbi)


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 20:06 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2008 20:47
Postitusi: 251
Asukoht: Saaremaa-Soome
kui sul kindlustusega JAH lepingut ei ole siis ei kindlustusega probleeme....kuigi just ükspäev käisin ARK-is sama teemaga ja seal õeldi et peab olema kindlustus isegi siis kui auto seisab...aga tegelt praktikas seda vaja ei ole...mul endal autod seisnud küll kui kindlustust ei ole ja kui auto liigub siis tegin jälle kindlustuse ja mingeid problasi ei ole....pikk jutt oli aga äki said targemaks

_________________
Bmw 850...Calibra 2.0...Bmw 325...kokku 471 kw


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 20:08 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2008 20:47
Postitusi: 251
Asukoht: Saaremaa-Soome
kui tahad siis saab ARK-is tasuta kuni kaheks aastaks tasuta auto ajutiselt arvelt maha ka võtta...

_________________
Bmw 850...Calibra 2.0...Bmw 325...kokku 471 kw


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 22:23 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
Noh kindlustusleping on kohustuslik, kuid poliis (mille eest maksad) on vabatahtlik. Nii et kui Su auto on seisnud ilma TÜV'ita ja kindlustuseta, siis peab tegema esmalt kindlustuseära ning siis võib kehtiva kindlustusega sõita lähimasse tehnoülevaatupunkti. Kui politsei kontrollib, siis pead rääkima, et lähed ülevaatusele (on ka § selle kohta, et lähimasse võib minna). [midagi olen kuulnud, et on isegi trahv tehtud, kuid järgmisel päeval ülevaatuse märkega tühistati rahv. Et siis tohib küll minna ülevaatusele ilma kehtiva ülevaatuseta.]

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 22:31 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Juun 13, 2009 19:11
Postitusi: 11
Et siis TÜV pole hullu midagi. Aga kindlustus puudub mul märtsi kuust ja kui nüüd lähen ARKi kindlustust ostma siis tekib probleeme? trahv vms?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 23:07 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
rex0rex kirjutas:
Et siis TÜV pole hullu midagi. Aga kindlustus puudub mul märtsi kuust ja kui nüüd lähen ARKi kindlustust ostma siis tekib probleeme? trahv vms?

Mismõtes ARK'i kindlustust ostma ?
Noh, kui sul on EI leping tehtud mingis kindlustusseltsis, siis lihtalt märtsis lõppes ära ja peale seda ongi ilma poliisita. Nüüd lähed teed kuskil (netis, kontoris, vahendajate kaudu - bensukad jne) kindlustuse ära. Ja ei tohiks midagi juhtuda. Lihtalt vahepeal autot ei kasutanud ning kehtivat kindlustust ei olnudki..

JAH-lepinguga on mingid teised värgid. Ei oska kommenteerida täpselt.

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 13, 2009 23:21 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2008 20:47
Postitusi: 251
Asukoht: Saaremaa-Soome
JAH lepinguga pead kõik päevad kinni maksma...just õkspäev maksin 60 eeki niisama...aga see oleneb kindlustus firmast ka...aga kui JAH eping siis on targem minna ARk-i asju ajama siis võid puhtalt pääseda

_________________
Bmw 850...Calibra 2.0...Bmw 325...kokku 471 kw


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 17:12 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Juun 13, 2009 19:11
Postitusi: 11
aga kus ma tean kas mul EI leping või JAH leping?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 17:55 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
Vaata oma kindlustuslepingut või helista enda kindlustusseltsi ja küsi järgi.

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 14, 2009 18:22 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Juun 13, 2009 19:11
Postitusi: 11
wtfff kirjutas:
Vaata oma kindlustuslepingut või helista enda kindlustusseltsi ja küsi järgi.



Kindlustus lepingut ma uurisin sealt ma küll midgai ei leidnud kas kas v ei. Homme helistan ja uurin.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 18:45 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 17:39
Postitusi: 137
Asukoht: Norra-Tõrva
mul samuti auto seisab praegu...ülevaatus on läbi ja enne kui ta seisma jätsin käisin kindlustuses rääkisin et auto jääb mõneks ajaks seisma...nad lõpetasid poliisi lihtsalt ära ja kõik...ja kui kunagi oma ehitamistega valmis saan lähen jälle kontorisse..tehakse poliis ja seejärel ülevaatusele ja asi ok


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 18:51 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Juun 13, 2009 19:11
Postitusi: 11
Mul kindlustuse ja TÜV kõik korras, helistasin ja uurisin! Kindlustuses on EI leping ja kui tahan liikluses sõita ostan lihtsalt kindlustuse.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 21:36 
Eemal
Külaline

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 21:49
Postitusi: 570
Minu meelest on Eestis kindlustus seadus juba sama mis Soomes, et vahet pole kas auto sõidab või ei sõida,nii kaua kui on registris arvel, peab ka olema kindlustus.
Mul jäi mingi 4 aastat tagasi üks auto seisma ja alles selle aasta algul tuli kiri, et teil puudub sellel sõidukil kindlustus,et kustudage auto registrist või tehke kindlustus ja kui ei teinud kumbagi tuli arve et makske 460 eeki.
Leidsin aega ja käisin võtsin ajutiselt arvelt maha aga nüüd on inkasso juba seljas ja pean maksma topelt(omad vitsad)
Hellasin nii ikassosse kui kindlustusse ja öeldi et kuna arve on esitatud enne seda kui sõiduk registrist maha võeti tuleb see arve tasuda ja kõik,mis mul üle jäi kui ära maksta.
Aga jah kõige kindlam on käia ja kindlustusest täpselt küsida ,kuidas toimida kuigi ei saa ka siis kindel olla ,et hiljem probleeme ei esine,sest seadustega ei jõua sammu pidada.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 21:42 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2008 20:47
Postitusi: 251
Asukoht: Saaremaa-Soome
kui JAH lepingut ei ole siis on savi...olen isegi juurde maksnud kui JAH leping aga kui tava leping siis on mul kindlustus lihtsalt läbi saanud ja kõik....ma ei saa aru kuidas omad inimesed juba aru ei saa sellest :evil:

_________________
Bmw 850...Calibra 2.0...Bmw 325...kokku 471 kw


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: TehnilineÃœleVaatus!?
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 21:45 
Eemal
Calibra klubi liige | Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 21, 2006 16:29
Postitusi: 1197
Asukoht: Kohila vald / Tallinn
Jyrka kirjutas:
Minu meelest on Eestis kindlustus seadus juba sama mis Soomes, et vahet pole kas auto sõidab või ei sõida,nii kaua kui on registris arvel, peab ka olema kindlustus.
Mul jäi mingi 4 aastat tagasi üks auto seisma ja alles selle aasta algul tuli kiri, et teil puudub sellel sõidukil kindlustus,et kustudage auto registrist või tehke kindlustus ja kui ei teinud kumbagi tuli arve et makske 460 eeki.
Leidsin aega ja käisin võtsin ajutiselt arvelt maha aga nüüd on inkasso juba seljas ja pean maksma topelt(omad vitsad)
Hellasin nii ikassosse kui kindlustusse ja öeldi et kuna arve on esitatud enne seda kui sõiduk registrist maha võeti tuleb see arve tasuda ja kõik,mis mul üle jäi kui ära maksta.
Aga jah kõige kindlam on käia ja kindlustusest täpselt küsida ,kuidas toimida kuigi ei saa ka siis kindel olla ,et hiljem probleeme ei esine,sest seadustega ei jõua sammu pidada.
Vabandan et kaks juttu korraga,arvuti paneb segast :evil:

Noh seda ma ennem ka siin teemas ütlesingi, et registris oleval autol peab olema sõlmitud kindlustusleping, kuid poliis (see, mille eest maksma peab) ei ole kohustuslik. Poliisi teed siis, kui tahad teeliikluses osaleda. :P
See kohustuslik liikluskindlustuse lepingu värk võeti vastu mingi umbes 4-6 aastat tagasi. Enne seda võis auto lampi seista ning võis ka lampi arvelt maha võtta ja palju muid ägedaid asju :D

_________________
wtf # 21 !


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11