*

Eesti Opel Calibra Klubi

Calibra Club Estonia
Tänane kuupäev Kolmapäev Juun 05, 2024 13:38

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2007 17:45 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 23, 2006 17:10
Postitusi: 139
Asukoht: Põlvamaa
Ehk keegi oskab öelda millega koos ja kuna tohivad põleda udutuled? Seda ma tean, et täistuledega koos ei või, aga kuidas on lood pooltuledega?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2007 17:59 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
LE ütleb, et halva nähtavuse korral, kui nähtavus ei ole üle 300m. Pime aeg ei ole halb nähtavus. Halb nähtavus on nt udu, vihm, tuisk vms säärased nähtused. Päevasel ajal võid koinitud saada triibulistelt... aga eks iga üks oma tunde järgi tegelikult... ;)


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2007 18:46 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 17:56
Postitusi: 289
Asukoht: Tallinn-Tartu
see pole üldse paha pärast küsitud aga kas lihtsam poleks endal liikluseeskiri lahti teha ja lugeda??? seal ju selgelt kirjas kus kuna ja miks...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2007 20:00 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 23, 2006 17:10
Postitusi: 139
Asukoht: Põlvamaa
RenatoCCE kirjutas:
see pole üldse paha pärast küsitud aga kas lihtsam poleks endal liikluseeskiri lahti teha ja lugeda??? seal ju selgelt kirjas kus kuna ja miks...


Kas sa mõtled liikluseeskirja all https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=949524 siis siit ei leidnud ma midagi tarka ja ark.ee + nn politsei koduleht ei ole andnud ka mulle soovitud vastuseid. maybe ma lihtsalt ei oska otsida?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 31, 2007 20:17 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 22:36
Postitusi: 1108
Asukoht: läänemaa
see on ni suhteline asi haapsalus igal autol mil lisa tuled on kõigil põlevad ,siia maani ei tea et kedaagi oleks veel trahvtud selle pärast , ise sõidan ka nii , ja calibra tuled on nagu nad on ja ega need udukas erti juurde e anna ka , aga eks kõk oleneb mundrikandja tujust kas ta otsustab snd trahvida või ei :wink:


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 0:02 
Eemal
Külaline

Liitunud: Teisipäev Okt 03, 2006 23:34
Postitusi: 249
Asukoht: saaremaa
Reto kirjutas:
LE ütleb, et halva nähtavuse korral, kui nähtavus ei ole üle 300m. Pime aeg ei ole halb nähtavus. Halb nähtavus on nt udu, vihm, tuisk vms säärased nähtused. Päevasel ajal võid koinitud saada triibulistelt... aga eks iga üks oma tunde järgi tegelikult... ;)


kas seal punkit pole mitte öeldud,et hämar aeg on ka halb nähtavus ja sellega seoses on selles eeskirjas lynk see,sest pime aeg on hämara aja nö raskem variant... lihtsalt peab osata seletada ja probleemi pole...asula sisesel alal nt ei tohi yldse udusi kasutada... see liiklusseaduses...ja nii mõnedeski asjades LE ja LS räägivad täiesti vastu teineteisele...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 9:39 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Mär 17, 2007 20:12
Postitusi: 44
narkokoer kirjutas:
see on ni suhteline asi haapsalus igal autol mil lisa tuled on kõigil põlevad


lisatuli ja udutuli ei ole mitte üks ja seesama ju. Nad näitavad erinevalt. Lisatulesid on ju erinevaid. Kaugtuli, lähituli, udutuli, töötuli.

Päeval tohiks nendest põleda ainult lähituli.


Ja siin nimekirjas ei mõtle ma, et kes millena lisatulesid kasutab, vaid ikka seda, mille jaoks konkreetne lisatuli toodetud on.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 10:00 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
Ma arvan, et kui lähtuda 1 kõik millisest kinnitatud seadusest, kanda kaasas seda sama seadusandlust mingi paberi jupi peal ning lähtudes sellest reeglist, on see piisava kilp politseid tujukuse suhtes... kui ta just millegi muu eest siis ära keerata ei taha... :P


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 11:19 
Eemal
Külaline
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 22:36
Postitusi: 1108
Asukoht: läänemaa
ma mõtlegi täis tulesid , vaevalt mõni loll sõidab linnas lisa tätega , ma mõtlesn udukaid ja lisa lähitulesid mõni põletab neid ni isama ilupärast ometi tänava valgustus põleb gal pool , ja mngit skandaali sellest ei ole siiani tehtud , [/u]


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 12:08 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Mär 17, 2007 20:12
Postitusi: 44
no aga lisa lähitulesid võidki põletada igal ajal ja igal pool. Keegi ei keela.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 13:11 
Eemal
Ex-Liige

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 17:56
Postitusi: 289
Asukoht: Tallinn-Tartu
narkokoeraga täitsa nõus sellel teemal, et milleks üldse linnas peab neid tulesid ees kurdima palju põlema?! on see tõesti niisama lahe näidata, et mul on aga sul ei ole või on siin muu seletus?


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 13:18 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
RenatoCCE kirjutas:
narkokoeraga täitsa nõus sellel teemal, et milleks üldse linnas peab neid tulesid ees kurdima palju põlema?! on see tõesti niisama lahe näidata, et mul on aga sul ei ole või on siin muu seletus?


Ma arvan, et see on laul kurtidele kõrvadele. Mul on ka lisatuled, mida ma kasutan vaid pimedal, halva nähtavusega ajal (aastaaeg on selline), linnas. Vahest ka kellelgi märku andmiseks, aga üldiselt eelistan võimalikult vähe (lisa) tulesid kasutada. Tänapäeva ahvid ei mõista aga seda, et mitte kaugtuled ei pimesta, vaid tee oludest tingitud vastutulevate autode asend mingitel hetketel on selline, mis lisatulesid otse silma suunavad. Aga noh, selle aruteluga ei jõua kuskile kahjuks... :/


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 13:46 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Mär 17, 2007 20:12
Postitusi: 44
Reto kirjutas:
Tänapäeva ahvid ei mõista aga seda, et mitte kaugtuled ei pimesta, vaid tee oludest tingitud vastutulevate autode asend mingitel hetketel on selline, mis lisatulesid otse silma suunavad.


Asi ei ole mitte lisatulede olemasolus, vaid nende reguleerituses. Kui paljud lisatulede omanikun on lasknud need ka nõuetekohaselt välja reguleerida? Sama asi kehtib ka võimsamate pirnide paialdamise kohta. Mitte võimsam pirn ei pimesta vastutulejat, vaid kui su autol on reguleerimata tuled, siis võimsam pirn pimestab rohkem

Igaks juhuks mainin ära, et enda autol lisatuled puuduvad.


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 15:03 
Eemal
Calibra klubi liige
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 30, 2007 18:11
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
Nuh... ma ei tea, kas esindused reguleerivad omalt poolt välja pakutud autodel neid tulesid. Mind pimestavad peamiselt maasturid ja uuemad autod. Kaebusi ei esita kellelegi, suht asjatu vaev ja aja kulu... Asi vast tingitud ka sellest, et Cali on suht madal auto ja juhi pea jääb võrdlemisi 'maa lähedaseks' võrreldes muude autodega...


Ãœles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 01, 2007 16:22 
Eemal
Külaline

Liitunud: Laupäev Mär 17, 2007 20:12
Postitusi: 44
ma usun, et antud juhul, kui tegu originaal lisatuledega, siis on tegu ikka udukatega. Pole veel kohanud autot, millel originaalis lisa lähituled oleksid.


Ãœles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 3 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
et 3.0.11